USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 蒙特雷历史中心米西翁酒店 蒙特雷 Čeština Dansk Deutsch Mision Monterrey Centro Historico Monterrey Mision Monterrey Centro Historico Monterrey Français Ελληνικά עברית Italiano ミシオン モンタレイ セントロ イストリコ モンテレー 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Mision Monterrey Centro Historico Hotel

ex. Hotel Mision Monterrey

Avanceret Booking
2026-08-29
2026-08-30

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Mision Monterrey Centro Historico Hotel 4*


4-stjernet Mision Monterrey Centro Historico Hotel ligger tæt på Basilica de Nuestra Señora del Roble med en fælles lounge og forskellige rekreative muligheder. Der er en parkeringsplads på stedet og Wi Fi i offentlige områder.

Denne strategiske beliggenhed i det historiske centrum af Monterrey giver gæsterne direkte adgang til Faro de Comercio by Luis Barragan. Du kan finde Cinepolis kun 300 meter fra indkvarteringen. Hotellet ligger blot 5 minutters gåafstand til Padre Mier metrostation og 850 meter fra 21024 Padre Mier - Juan Zuazua busstoppested.

Hotellet serverer hjemmelavet. På El Pueblito mexicanske kan du nyde mexicanske retter. Gæsterne er velkomne til lounge bar for at slappe af med en drink. Der er også en grill bar med forskellige mexicanske retter i området.

  • Lokale seværdigheder
  • Galerias Valle Oriente
    3,4 km
  • Bioparque Estrella
    3,6 km
  • Jesucristo de los Santos de los Ultimos Dias
    2,6 km
  • Instituto Irlandes de Monterrey
    3,2 km
  • Cinepolis Valle Oriente
    3,4 km
  • Zambrano Hellion Medical Center
    2,9 km
  • Irish International School Monterrey
    3,1 km
  • Aerocentro de Monterrey
    3,8 km
  • Jesucristo de los Ultimos Dias
    2,5 km
  • Lufthavne
  • Monterrey Gen Mariano Escobedo Lufthavn
    31 km

På hotellet

General

  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • Kæledyr tilladt

På værelset

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor langt er byens centrum fra et Mision Monterrey Centro Historico Hotel?

    Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra et Mision Monterrey Centro Historico Hotel.
  • Hvor langt er Monterrey Gen Mariano Escobedo fra Mision Monterrey Centro Historico Hotel?

    Der er en 35-km afstand mellem Monterrey Gen Mariano Escobedo og Mision Monterrey Centro Historico Hotel.
  • 🚗

    Kan jeg parkere min bil i nærheden af det 4-stjernede Mision Monterrey Centro Historico Hotel?

    Du kan parkere dit køretøj på det 4-stjernede Mision Monterrey Centro Historico Hotel ved en parkeringsplads.
  • 🕗

    Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Mision Monterrey Centro Historico Hotel?

    Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Mision Monterrey Centro Historico Hotel ved 12:00.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i Monterrey hotellet?

    Den gennemsnitlige værelsespris i Monterrey hotellet er 41$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper tilbydes i hotellet?

    På hotellet kan gæster vælge mellem Værelse Superior, Værelse Deluxe og Dobbeltværelse.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-08-29
2026-08-30

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Mision Monterrey Centro Historico Hotel, Mexico

Padre Mier 201 Poniente Colonia Centro, Monterrey, Mexico

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © hoteles-en-monterrey.com

All rights reserved